Etykiety

czwartek, 27 lipca 2017

WYRAŹNA WIOSNA - TYP KOLORYSTYCZNY, TYPY URODY, CLEAR SPRING


I przyszedł czas na ostatnią Panią Wiosnę, tym razem w pełnym rozkwicie :) Oto cechy tego niesamowitego typu urody - przeglądajcie i szukajcie podobieństw do siebie ;)
JAKA JEST WYRAŹNA WIOSNA
Wyraźna wiosna jest inaczej nazywana wiosną intensywną albo czystą. Nie ma tu miejsca na harmonię i stonowanie takie jakie występuje w przypadku zgaszonych lat i jesieni. Czysta wiosna jest kontrastowa, świeża i pełna życia. Oznacza to, że najważniejszym atrybutem tej urody jest jej intensywność i kontrast. I właśnie podkreślając te cechy Panie Wyraźne Wiosny będą wyglądały najpiękniej. Ten typ jest też przy okazji ciepły i jasny jak na wiosnę przystało, ale są to cechy drugorzędne. Niestety zdarza się (ze względu na często występujące ciemne włosy i ciepłą tonację), że wyraźne wiosny są źle klasyfikowane – jako jesienie i ich naturalne piękno jest tłamszone przez niewłaściwe, wręcz zabójcze kolory.
Wbrew pozorom wyraźnej wiośnie bliżej jest do zimy niż do jesieni (która też jest ciepła) ze względu na pewną gamę wspólnych kolorów, a mianowicie barw czystych i intensywnych. Tylko, że w przypadku zimy są to odcienie ciemniejsze i chłodniejsze a w przypadku wiosny nieco cieplejsze i jaśniejsze.

SKÓRA
Cera w tym przypadku jest dosyć jasna i nie ma oczywistego, ciepłego zabarwienia. Na jej odcień składa się mieszanka i różowych i żółtych pigmentów z przewagą jednak tych cieplejszych. Daje to efekt dość neutralny ale jakby delikatnie muśnięty promykami słońca. Wiele kobiet o tym typie urody zaraz po tym jak usłyszą, że są „ciepłe” od razu zatraca się w pomarańczach, brązach i ceglastych czerwieniach. To błąd – Wasza skóra nie jest aż tak ciepła. Lepiej wyglądacie w kolorach delikatnie ciepłych, oscylujących wręcz w okolicach neutralnych barw. Często kontrast występuje na zasadzie jasnej skóry i dość ciemnych włosów. To Wasz atut, który dodaje świeżości i warto go podkreślać.
OCZY
Oczy często są dość ciemne i mają mocną oprawę co daje kolejny wyraźny kontrast na tle jasnej skóry. Mogą też być w każdym innym kolorze ale zawsze będą intensywne i wyraziście oprawione. Na pierwszy rzut oka powinno być widać, że tęczówka ma ciepłą barwę lub złotawe/brązowe/miodowe refleksy. Od razu więc wiadomo, że to właśnie one powinny być zawsze mocno podkreślone na Waszej twarzy – im bardziej zaznaczycie swoje atuty tym bardziej będzie Wam do twarzy :)
WŁOSY 
Wydaje Ci się, że jesteś raczej "ciepła" ale twoje włosy w naturalnym kolorze są raczej w chłodnym odcieniu (tak samo jak brwi i rzęsy)??? To często spotykane u wyraźnych wiosen – kontrast między bardzo ciepłymi oczami i/lub skórą a chłodną tonacją włosów. Oczywiście nie każdy przypadek jest taki. Jak na wiosnę przystało mogą występować rownież włosy w ciepłym odcieniu blondu lub brązu albo też mieć ciepłe refleksy. Zazwyczaj jednak wyraźna wiosna ma ciemniejsze włosy. Jeśli jednak kontrast chłodnych włosów do ciepłej skóry lub oczu u Was występuje, warto przy koloryzacji zachować ten kontrast i wrażenie sporej różnicy między odcieniem skóry a fryzury. W końcu kontrast to coś co Was wyróżnia i dodaje charakteru :) Super ciepły brąz odpada bo przytłoczy Was swoją nadmierną ciepłotą. Miodowy blond też nie będzie dobry bo sprawi, że włosy zaczną zlewać się ze skórą i będziecie wyglądać mdło. Ja bym raczej tutaj skupiła się na podkreśleniu tego co najistotniejsze w Twoim typie urody, czyli przeplatających się delikatnie ciepłych i subtelnie zimnych tonach.
KOLORY WYRAŹNEJ WIOSNY

Kolory dla wiosny wyraźnej nieco różnią się od kolorów pozostałych wiosen, ponieważ akurat tutaj ani jasność kolorów ani ich ciepłota nie są aż tak istotne. Wręcz przeciwnie zbyt ciepłe barwy mogą tej wiośnie zaszkodzić. Najistotniejsza jest tutaj czystość barwy, jej intensywność nasycenie. Wyobraźcie sobie łąkę i piękne polne kwiaty, które w różnych kolorach kwitną na całego ;) To właśnie jest to ;) Oto kolory, które najbardziej pasują mi do wyraźnej wiosny.

 - jasne, świeże żółcie
- beże, ale te świetliste
- łososie i brzoskwinki ale nie jakieś tam rozbielone (świeże, dziewczęce odcienie)
- czerń złamana brązem

 - wszelkie odcienie koralowe
- soczyste, lekko ciepłe róże
- fuksja
- czerwień!


- zieleń - i ta ciemna (wręcz butelkowa) i jasna (trawiasta)
- turkusy - ale tylko te nasycone
- niebieski ale też w czystym kolorzeMAKIJAŻ
Masz naturalnie dość jasną karnację - to twój atut, który dodaje świeżości i warto go podkreślać. Jeśli chcesz dodać sobie kolorytu to oczywiście warto używać delikatnego bronzera (o raczej neutralnym niż ceglastym odcieniu) i różu o żywej, czystej barwie. Unikaj jednak wybierania zbyt ciemnego podkładu, który zmniejszy kontrast i doda Ci lat. Nie jesteś subtelnym, zgaszonym typem urody więc robiąc makijaż nie stosuj rozmytych krawędzi, smokey eye, mgiełek koloru na powiece i delikatnych połączeń. U Ciebie sprawdzi się wyraźna kreska eyelinerem na powiece lub kontrastująca szminka. To co u innych „odstaje” od twarzy i za bardzo rzuca się w oczy Tobie idealnie pasuje. Szczęściara ;)
BIŻUTERIA
Lepiej będziecie wyglądać w złocie niż w srebrze. Możecie wybierać śmiałe wzory i szaleć w tym względzie bo macie na tyle silny typ urody, że to go nie przytłoczy.
PRZYKŁAD WYRAŹNEJ WIOSNY
Dla mnie idealnym przykładem wyraźnej wiosny jest Rachel Weisz. Jest po prostu niesamowicie piękna w dobrze dobranych kolorach! Eksploduje świeżością, blaskiem i energią. Natomiast w kolorach niedopasowanych odpowiednio wygląda bardzo smutno i traci całą "moc" swojej urody. Oto dla Was linki do zdjęć Rachel. Zobaczcie jak pięknie wygląda w koralu, fuksji i ciemnej zieleni, a jak słabo w zgaszonej, pomarańczowej kiecce.

Rachel w koralowej sukience
Rachel w fuksji
Rachel w ciemnej zieleni

Rachel w zgaszonej sukience

Kolejny typ za nami :) I jak moje kochane - ktoś odnalazł tutaj swój kolorystyczny raj?? Dajcie znać koniecznie!

Buziaki
Martyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze, inspiracje i pomysły :)