Etykiety

czwartek, 27 lipca 2017

WIOSNA - sprawdź czy to Twój typ urody :)

picjumbo.com by Viktor Hanacek
Pani Wiosna to niesamowitej urody kobieta... 
Jest to kontrastowy typ urody co oznacza, że w jakimś obszarze będzie to widoczne. Wiosna jest przede wszystkim świeża - tak świeża i piękna jak pierwszy, barwny krokus na tle jeszcze zimowego krajobrazu. Tak intensywna jak soczysto zielona trawa w ogrodzie w majowy dzień. I tak pełna życia jak różnokolorowe kwiaty na łące :)
Pani Wiosna jest również ciepła. Nie jest to jednak żar płynący z nieba a raczej subtelne promyki słońca pieszczące skórę. 
Należy ona również do jasnych typów urody, przez co kobiety o tym typie urody będą nabierać blasku w świetlistych, delikatnych barwach a w ciemnych, mrocznych tracić swój wrodzony wdzięk :) Ale przejdźmy do konkretów :)

PODTYPY WIOSNY
O każdym podtypie będzie niedługo osobny post, w którym opiszę bardzo szczegółowo każdy z nich, dodam palety kolorów i wszystkie niezbędne informacje :) Wyróżnia się trzy podtypy i każdy z nich reprezentuje inną cechę wiosny jako najbardziej dominującą. Są to:

JASNA WIOSNA - 
kluczową cechą jest tu delikatność barw. Głównie chodzi tu nie tyle o jasność wizerunku co o pasujące jasne kolory. Trzeba jednak pamiętać, że dalej w tym podtypie obowiązuje ciepło i kontrast ale są to już mniej rzucające się w oczy cechy. Oznacza to, że kolory dla jasnej wiosny będą oczywiście jasne ale mające również lekko ciepłe zabarwienie i będą to odcienie czyste i świeże.

CIEPŁA WIOSNA -
tu najważniejszym atrybutem będzie temperatura kolorów. I warto zauważyć, że jedynie tej wiośnie będzie dobrze w naprawdę ciepłych barwach - pozostałe podtypy nie są aż tak nasycone ciepłymi tonami aby je znosić. Tutaj również oprócz temperatury kolorów istotna będzie ich czystość i jasność ale to parametry drugiego rzędu.

WYRAŹNA/CZYSTA WIOSNA - 
kontrast, intensywność to będą najważniejsze cechy tego typu. Jak później przekonacie się (przy opisywaniu konkretnych podtypów) przy tym podtypie i jasność i temperatura kolorów schodzi naprawdę na dalszy plan, bo czyste wiosny bardzo często sam wizerunek mają dość ciemny jak i pasujące im kolory wcale nie są już ani tak jasne ani tak ciepłe jak mogłoby się wydawać.
SKÓRA WIOSEN
Odcień skóry Pań o tym typie urody zawsze jest ciepły. Niekiedy jest to widoczne od razu na pierwszy rzut oka w słonecznej ale wrodzonej i naturalnej opaleniźnie. Mylne jest jednak skojarzenie, że ciepła skóra to wyłącznie złocista skóra. Przecież równie dobrze może być ona w jaśniutkim odcieniu ecru, kości słoniowej czy o brzoskwiniowym lub żółtawym zabarwieniu.

OCZY WIOSEN
Tutaj też panuje przekonanie, że wiosna ma zawsze oczy niebieskie lub zielone a brązowe zawsze wskazują na jesień lub zimę. Bzdura. Każdy typ urody może mieć każdy kolor oczu, po prostu jedne występują częściej inne rzadziej. Jak więc ocenić czy oczy są wiosenne? Najlepiej ocenić białkówkę oka i strukturę tęczówki a dopiero ostatecznie kolor oczu. Białkówka będzie raczej w odcieniu lekko żółtawym lub beżowawym, może być także mlecznobiała ale raczej nie będzie to śnieżna biel. Tęczówka często ma złociste lub ciepło-brązowe refleksy lub plamki, które sprawiają, że oczy są roziskrzone i cieplutkie za razem. Mogą też mieć po prostu piękny wiosenny kolor - czysto niebieski, trawiastozielony, miodowy, złocistobrązowy.

WŁOSY WIOSEN
Tutaj panuje największa różnorodność, bo wiosna może mieć odcień włosów od bardzo jasnego (słomkowego/beżowego) blondu poprzez rudości aż do ciemnego brązu. Zazwyczaj są one w ciepłym odcieniu lub mają ciepłe (złociste lub rude) refleksy lub mienią się na te kolory. I o ile przy jasnych włosach łatwiej jest to dostrzec to przy ciemnych nie jest już tak prosto. Dodatkowo może być tak, że kontrast wiosny objawia się właśnie tym, że przy ciepłej skórze i ciepłych oczach włosy mają chłodny, odcinający się kolor. I też nie jest to wcale tak rzadko spotykane ;)

Ok, to tyle ogólnych informacji :) W kolejnych postach już szczegółowa charakterystyka każdej wiosny, więc jeśli przypuszczacie, że to może być Wasz typ lub chcecie go wykluczyć to zapraszam do czytania i zaglądania tutaj :)

Buziaki
Martyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze, inspiracje i pomysły :)