Etykiety

czwartek, 27 lipca 2017

LATO - MOŻE TUTAJ ODNAJDZIESZ SWÓJ TYP KOLORYSTYCZNY

magdeleine.co ph. Didier Baertschiger
Witam Was w kolejnej serii postów o typach kolorystycznych. Wiosna już za nami i od teraz zaczynamy njową porę roku, a mianowicie lato :) Dziś post ogólny, wprowadzający w temat charakterystyki Lata, a w najbliższym czasie kolejne posty opisujące bardzo szczegółowo każdy z podtypów. Tyle tytułem wstępu i zaczynamy, bo wiem, że wiele z Was czeka właśnie na tą porę roku :)
Pani Lato to kobieta z klasą :) W otoczeniu odpowiednich kolorów wygląda na bardzo zadbaną, elegancką, stonowaną i absolutnie nie krzykliwą. Dla mnie bardzo ważne są skojarzenia - i tak jak przy wiośnie w pierwszej chwili kojarzy mi się słowo "świeża", tak przy lecie jest to zdecydowanie słowo "eteryczna". Pani Lato ma bardzo mało "charakterystyczną" urodę, nie ma w niej nic zbyt rzucającego się w oczy, nie ma zbyt wiele kontrastu ani nasycenia koloru. Złośliwi mogliby powiedzieć, że to bardzo nudny typ urody bo nie ma tu całego tego kolorystycznego szaleństwa. Jednak Lato ma w sobie coś czego inne typy urody mogą mu tylko pozazdrościć - wrodzony wdzięk, harmonię i delikatność. Patrząc na kobietę w typie lata wiemy, że mimo braku jakichś bardzo wyrazistych cech przyciąga ona spojrzenia (i to bez szczególnych starań, ot tak po prostu). Dodatkowo muszę tutaj wspomnieć, że typy kolorystyczne lata to bardzo "polskie" typy urody i jest ich u nas w kraju naprawdę bardzo dużo.
 PODTYPY LATA
 Jak zawsze o każdym będzie osobny, bardzo szczegółowy post. Oto w jakich wariantach występuje Pani Lato - podział ze względu na najbardziej dominującą cechę danej urody :)
JASNE LATO - 
 niesamowicie delikatny typ urody i zazwyczaj dosyć łatwy do rozpoznania. Idealnie dopasowane są jasne kolory, ciemne zdecydowanie przytłaczają tak subtelną urodę. Jest to również chłodny typ urody ale przez to, że jej "siostrzanym typem" jest jasna wiosna to ten chłód nie będzie tu aż tak istotny, będzie widać subtelne, ciepłe wpływy. Kontrast jest w tym typie raczej niezauważalny.
CHŁODNE LATO
inaczej nazywane prawdziwym latem. Tutaj już chłód gra pierwsze skrzypce i od ciepłych kolorów lepiej trzymać się z daleka. Natomiast nie jest już tak istotna jasność koloru i ich nasycenie, choć chłodne lato również lubi być lekko "zamglone" i pozbawione kontrastu.
ZGASZONE LATO - 
muszę przyznać, że dla mnie jest to jeden z dwóch (wraz ze zgaszoną jesienią) najtrudniejszych do prawidłowego dopasowania typów urody. Jest tutaj bardzo szeroki wachlarz możliwości i ten typ w bardzo wielu kolorach wygląda doskonale - i w ciepłych i zimnych, i jasnych i ciemniejszych... Najistotniejsze jest jednak to, że kolory te muszą być (tak jak i ten typ) zgaszone, stonowane. Ze względu na duży wpływ zgaszonej jesieni te dwa podtypy nawzajem balansują na granicy ciepła i zimna i pełno w nich przeplatających się tonów. Ale jeśli ta Pani Lato wpasuje się w odpowiednią paletę kolorów to rozkwita pełną parą ;)
SKÓRA LATA
Panie o typie lata mają zazwyczaj jasną, delikatną skórę o chłodnym zabarwieniu. Może to być wręcz przezroczysta skóra nabierająca czasami (np. podczas chłodu) niebiesko-fioletowego odcienia. Może to być delikatnie zaróżowiona skóra. Ale może być ona po prostu jasna w delikatnie mlecznym lub szarawym odcieniu. Istotnie tu jest opalanie - Pani Lato nie opala się na złocisty brąz. Jej opalenizna jest raczej orzechowa, w odcieniu kawy z mlekiem, szaro-brązowa. Tak samo znamiona na ciele - są zazwyczaj szarobrązowe a nie złociste.
OCZY LATA
Tutaj występuje szeroki wachlarz możliwości, od bardzo jasnych i niebieskich odcieni przez zgaszone zielenie i szarości aż po brązy. Jednak oczy te są w chłodnej tonacji, często mają szarawą obwódkę wokół tęczówki lub szaro-brązowe plamki. Odcienie brązowe nigdy nie wpadają w miodowe czy złociste tony. To raczej brąz z chłodnym, stalowym połyskiem.
WŁOSY LATA
Wśród lata są i niesamowicie jasne blondynki przez odcienie ciemnego blondu aż po szatynki (czasami nawet dość ciemne). Brunetki są rzadziej spotykane. Najważniejsze, żeby włosy miały chłodny odcień lub refleksy - popielate, srebrzyste, mysie. Ciemne odcienie również nie powinny wpadać w złociste ani rudawe refleksy. Kolor może być również bardzo niejednorodny z lekkim wpływem ciepłych tonów ale nie może on dominować - chłód ma być na pierwszym planie :)
Ok, to tyle wstępu do kolejnej niesamowitej pory roku jaką jest Lato. Mam nadzieję, że w najbliższych postach przybliżę Wam wszystkie podtypy na tyle aby jak najwięcej z was mogło odnaleźć w nich siebie i rozkwitnąć ;)
Buziaki
Martyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze, inspiracje i pomysły :)