Etykiety

czwartek, 27 lipca 2017

Analiza kolorystyczna - po co i dlaczego?

picjumbo.com by Viktor Hanacek
Hej :)
Wracam na mojego ukochanego bloga z wielkim zapałem i z wieloma nowościami. Mój "wielki powrót" chciałabym zacząć wraz z nową serią na blogu pt. "ANALIZA KOLORYSTYCZNA" - i nie ukrywam, że pewnie zdominuje ona bloga przez jakiś czas. Dlaczego? Dlatego, że jest to dziedzina, na której znam się najlepiej, pasjonuje mnie podkreślanie kobiecego piękna, wydobywanie atutów urody dzięki zastosowaniu odpowiednich barw. To taka moja "misja życiowa" - sprawiać, żeby każda kobieta czuła się piękniej, lepiej we własnej skórze przy często minimalnych zmianach. Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten cykl i znajdziecie w tym gąszczu informacji coś ciekawego dla siebie. A teraz biorę się za wyjaśnianie o co w tym wszystkim chodzi :)
 
Znacie to uczucie, kiedy kupujecie nową bluzkę, biegniecie z nią do domu jak na skrzydłach a potem... za każdym razem gdy chcecie ją założyć to w ostatniej chwili się przebieracie?:)
Coś jest nie tak. Na pierwszy rzut oka niby ok, ale efekt nie powala nas na kolana. Być może wyglądamy wręcz na zmęczone, przygaszone. A następnego dnia zakładając byle jaki t-shirt nagle zaczynamy zbierać komplementy... O co chodzi? 
Chodzi o to (oczywiście między innymi :) jakimi kolorami się otaczamy. Nie zawsze wybierając różową bluzkę będziemy w niej dobrze wyglądać, bo odcieni różu jest wiele. Ogólnie uważam, że każdy kolor pasuje każdemu ale to te subtelne różnice określające jego odcień, ciepłotę, nasycenie, jasność powodują, że np. pięknie nam będzie w żywej fuksji a niespecjalnie będziemy się prezentować w pudrowym różu. 
Jak więc w tym "gąszczu" kolorów odnaleźć te, które idealnie do nas pasują? Jak wybrać szminkę, która doda cerze blasku a nie postarzy nas? Jak kupić sukienkę, która doda nam świeżości i blasku? Nie jest to prosta sprawa, ale bardzo pomaga w tym właśnie analiza kolorystyczna o której teraz będzie mowa na tym blogu. Polega ona pokrótce na tym, że typy urody przyrównuje się do pór roku - wiosny, lata, jesieni i zimy. A ze względu na to, że podział ten jest mało precyzyjny to został on rozbudowany do 12 podtypów - po trzy podtypy dla każdej pory roku. 
Oto jak przedstawia się podział na 12 podtypów :)
WIOSNA
* Delikatna/jasna wiosna
* Ciepła wiosna
* Czysta/wyraźna wiosna
LATO
*Delikatne/jasne lato 
* Chłodne lato
* Stonowane/zgaszone lato
JESIEŃ
* Stonowana/zgaszona jesień
* Ciepła jesień
 * Ciemna jesień
ZIMA
* Chłodna zima
* Czysta/wyraźna zima
* Ciemna zima
Właśnie tym się będę zajmować - opisywaniem (najdokładniej jak potrafię) wszystkich typów urody i całą masą porad jak podkreślić ich atuty (strojem, makijażem, fryzurą, dodatkami itp.). Oczywiście standardowe wpisy o moich ulubionych (i tych beznadziejnych) kosmetykach, kuchni i modzie również będą się pojawiać więc serdecznie Was zapraszam do czytania i odwiedzania mnie jak najczęściej :)
Tymczasem buziaki dla Was!
Martyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze, inspiracje i pomysły :)